Американска прашина

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082307176

Година на издавање: 2020

На залиха
As low as 500  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Лидија Перез живее во мексиканскиот град Акапулко, со синот Лука и сопругот кој е новинар. Иако знае дека никогаш нема да се продадат, Лидија во книжарницата што ја води чува некои од своите омилени книги. Еден ден, во продавницата влегува маж и меѓу другите купува и две од тие нејзините книги. Хавиер е шармантен, но излегува дека е шеф на најновиот наркокартел во градот. Откако сопругот на Лидија ќе ја објави својата статија за Хавиер, нивните животи повеќе нема да бидат исти.

Американска прашина е книга исполнета со драма и хуманост на секоја страница. Ретка потрага по судбините на луѓето кои се подготвени да жртвуваат сѐ за малку надеж. Важен глас во дискусијата за имиграцијата и изгубените надежи за подостоинствен живот.

jeanine-cummins

Џенин Каминс

Џенин Каминс е американска авторка, ро- дена во Рота, Шпанија. Своето детство го поми- нала во Мериленд, а се школувала на Универзи- тетот Тоусон, каде што дипломирала Англиски јазик и комуникации. ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил