eshli-vens

Eшли Венс

Ешли Венс е американски бизнис колумнист и автор, роден во 1977 г. во Јужна Африка. Пишувал за Њујорк тајмс, Економист, Реџистер, Блумберг бизнисвик, а исто така е и водител на ТВ и интернет шоуто „Здраво, Свету“. Покрај безбројните колумни и статии од областа на технологијата и технолошките компании, вклучително и роботиката, автор е и на биографијата за основачот на „Тесла“ и на „Спејс екс“, Илон Маск, која стана бестселер на Њујорк тајмс и на „Штреберската Силиконска Долина: Внатрешен водич до Пало Алто, Стенфорд, Менло Парк, Маунтајн Вју, Санта Клара, Санивејл, Сан Хозе, Сан Франциско“.

1 book by this author: