Барселона блуз

Издавач: Издавачки центар ТРИ

Година на издавање: 2015

Димензии: 125/195

Нема на залиха

Краток опис

Франсеск Миралјес е еден од авторите чии книги погодуваат вистински во срцевината на нештата – бидејќи најголемите приказни се раскажани со едноставни зборови.  Рикардо Боиш поранешен музичар и уредувач на инспиративна литература се обидува да го пронајде своето место под сонцето во Барселона на 21 век. Борејќи се со секојдневниот живот наидува на еден куп препреки: работна блокада бунтовна ќерка реченици без смисла непријателски настроено куче неразбирливи и недофатливи жени депресивни писатели празен стан каприциозна бивша жена и врв на сè – еден куп прашања! Исто како и блузот и животот и ова четиво е неповторливо разиграно непостојано подложно на импровизации изненадувања и забава!

 

     

francesc-miralles

Франсеск Миралјес

Франсеск Миралјес е роден во 1968 година во Барселона. Музичар е и писател. Откако завршил германистика, уредувал низа книги со духовна и психолошка тематика. Пишува книги за млади, патописи и стати...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил