По дождот

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-563-9

Година на издавање: 2018

Димензии: 145/210

На залиха
As low as 500  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Раде Шербеџија пишува така како што прави и сè друго – страсно искрено со срце и без лицемерство. Пишува за луѓе градови светови уметности идеали и спомени што ги надживеале сите наши невремиња. Најмногу од сè пишува за љубовта. За љубовта кон семејството пријателите родниот крај виното фудбалот татковината музиката театарот и побратимството што го поврзува сето тоа.

Под изгаснатите рефлектори, онаму каде што мижурка само уште светлината на компјутерскиот екран и таму каде што човекот е сам без оглед на сите множества во кои е сместен, Раде Шербеџија проговорува со глас кој знае како најмудро се игра главната улога во сопствениот живот.

rade-serbedzija

Раде Шербеџија

Раде Шербеџија дипломирал глума на Академијата во Загреб. Уште во текот на студиите почнал да игра главни улоги во филмови и во театарски продукции. Неговите интерпретации на Пер Гинт, Дон Жуан, Гео...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил