Десетте најдобри раскази на светот (Темплум)

Издавач: ТЕМПЛУМ

ISBN: 22009

Година на издавање: 2019

На залиха
As low as 500  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Антологијата на „Темплум“ Десетте најдобри раскази на светот (Темплум, 2019) е вистинско освежување на македонската книжевна сцена. Реткост е појавата на една ваква книга во историјата на нашето издаваштво: не само што се работи за антологија на светски расказ направена според искрено субјективни – па затоа и возбудливи – критериуми, туку в раце имаме и збир есеи од група современи македонски автори – осврти кон избраните раскази.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил