Посакувам да си тука

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082301105

Година на издавање: 2012

Корица: softcover

На залиха
As low as 380  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Љубовта те чека зад следниот агол, дури и кога сè ти изгледа безнадежно

Даниел е успешен архитект чиј живот изгледа беспрекорно. Сè до неговиот триесетти роденден. Тогаш неговата свршеница го остава за друг човек и совршениот свет се урива до темел.

Потонат во личниот бродолом, тој го слуша цедето што му го подарува единствената пријателка што ја има. Слушајќи го албумот „Посакувам да си тука“ на Ева Вентер, именуван според најпознатата песна на „Пинк Флојд“, нешто чудно одекнува во него. Во многу од нумерите ја препознава својата лична биографија.

Свесен дека нема веќе што да изгуби, трогнатиот Даниел носи необична одлука: без никому да јави, заминува за Париз, каде што живее Ева Винтер. Зашто му се чини дека со неа споделува многу заеднички работи. Додека си го открива вистинскиот идентитет – и патем љубовта на својот живот – на површина ќе исплива една огромна премолчувана тајна која ќе измени сè...

francesc-miralles

Франсеск Миралјес

Франсеск Миралјес е роден во 1968 година во Барселона. Музичар е и писател. Откако завршил германистика, уредувал низа книги со духовна и психолошка тематика. Пишува книги за млади, патописи и стати...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил