Роман за прељубата

Издавач: Издавачки центар ТРИ

Година на издавање: 2014

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 220  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Роман за прељубата  е несомнено најпотресниот и најискрен роман на Исидора Бјелица. Преку приказната за три сестри - двете се изневерени а едната е љубовница на оженет маж - Бјелица се фаќа во костец со една од најболните и најпремолчувани животни теми - прељубата. Низ вистински приказни телефонски пораки како и шокантни податоци за користењето на црната магија и езотеријата во борбата за освојување на мажите Исидора разоткрива еден необичен свет на прељубници и изневерени жени за кој главно се молчи...

Има ли љубов по прељубата? Како да се преживее по неа? Како да се победи во љубовта и како да не се полуди од страст - тоа се темите со кои Бјелица се занимава на досега невиден и брутално отворен начин.

Доколку некогаш сте биле изневерени или сте изневерувале, тогаш Роман за прељубатаќе ви помогне да сфатите како и дали воопшто можете да излезете како победник од тој вител. Ова е без сомнение најискрениот и најзрелиот роман на авторката на десетици бестселери која, за да напише вакво комплексно дело, и самата морала да помине низ пеколот на интимното предавство. Зашто вака потресно, болно и искрено пишува само оној кој страсно љубел и уште пострасно страдал.

 

isidora-bjelica

Исидора Бјелица

Исидора Бјелица (мажена Пајкиќ), писателка, режисерка, тореадор, магистер по филмологија, трендсетер, мајка, скандал-мајстор, војвотка, е најконтроверзната современа српска авторка. Родена е во 1967...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил