Љубовта е таа што не ја разбираме

Издавач: БАТА ПРЕС

ISBN: 9786082531663

Година на издавање: 2021

Број на страници: 96

Димензии: 140×205

Корица: softcover

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Еден врел јулски ден семејството се вози со автомобил, а потоа возачот наеднаш кочи и се случува кавга во која се откриваат застрашувачки тајни.

Еден дождлив ден стигнува веста са смртта на член на семејството и за тестаментот според кој наследник станува и сосема непознат човек.

Еден сосема обичен ден некој се сели од куќата и од корен се менува сѐ.

Романот „Љубовта е таа што не ја разбираме“ го создаваат три стории раскажани од перспективата на неименувана тинејџерка. Низ различни епизоди од нејзиниот живот, како случајно избрани вињети, авторот Мујарт го опишува кршењето на една дисфункционална фамилија и децата оставени да ги собираат нејзините семејни парчиња.

bart-moeyaert

Барт Мујарт

Барт Мујарт е роден 1964 година во Бриж. Се школувал во уметничкото училиште Кунстхуманиорa во Гент, а потоа студирал холандски, германски и историја во Брисел.

Почнал да пишува уште како де...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил