Предупредување за содржината

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 9786084892229

Година на издавање: 2020

На залиха
As low as 400  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Нил Гејман повторно ја пробива завесата на реалноста и ни го открива таинствениот, сенишен свет што се крие зад неа. Во оваа возбудлива и забавна антологија се поместени брилијантни куси дела од неговата исклучително богата кариера – приказни, песни, една посебна приказна за Доктор Ху напишана за педесеттата годишнина на серијата, како и Црно Куче приказна низ која одново патуваме во светот на Американските богови.

Предупредување за содржината ги истражува маските што луѓето ги носат и личностите што се кријат зад нив, разголувајќи ги нивните слабости и вистински карактери.

neil-gaiman

Нил Гејман

Нил Гејман (1960, Портчестер, Велика Британија) е еден од најпознатите и најценетите современи писатели во жанрот на фантастиката. Светска слава стекнува во деведесеттите години како автор на исклуч...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил