Првиот ден од остатокот на твојот живот

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082309361

Корица: softcover

На залиха
As low as 450  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Најскапоценото нешто што го имам е срцето, а него не можам да ти го дадам, па ти го давам тоа што ми помогна да го запознаам.

Маел, директорка за финансии во успешна развојна фирма, живее забрзан живот што се сведува на одење на работа и повремени задоволства. Нејзините соништа... зар таа има време за нив? Во тој строго испланиран живот нема место за мечти, сѐ до денот кога нејзината најдобра пријателка, Романа, ќе ја замоли за голема услуга.

Прашање на живот и смрт.

Маел е пред најважниот тест, но сепак прифаќа и оди на патување во далечниот Непал. Искачувањето кон врвовите на Анапурна, на хималајскиот венец, ќе се претвори во вистинско духовно патување. Кога младата жена ќе сфати дека реалноста можеби не е онаква каква што ја замислувала, започнува нејзиното лично преиспитување. Во текот на возбудливите искуства и средби, Маел ќе го најде клучот за вистинската среќа и ќе си го промени животот од корен.Дали ќе успее да ја спаси и својата пријателка?

„Гледам само еден начин човек да дознае до каде може да се стигне. Да тргне и да оди.“

Анри Бергсон

maud-ankaoua

Мод Анкауа

По завршувањето на студиите на парискиот Институт за политички науки и магистратурата по меѓународен бизнис на Универзитетот во Нотингем, Мод Анкауа постигнала блескава кариера во светот на претприем...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил