Уметноста на наследување тајни

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082307923

Година на издавање: 2021

Број на страници: 330

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 500  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Луѓето го гледаат само тоа што сакаат да го видат.

Оливија Шо, уредничка на едно од најугледните списанија за храна во Америка, одеднаш дознава дека наследила стар англиски имот и титула. Соочена со смртта на својата сакана мајка, 38-годишната Оливија одеднаш станува грофица обременета од товарот на своите предци, но и на многу мрачни тајни скриени во напуштениот замок.

Вознемирена од сознанието дека мајка ѝ криела нешто толку големо од неа, го напушта Сан Франциско и заминува во потрага по одговори.

Само еден поглед кон дворецот Роузмер ќе ѝ биде доволен да сфати дека мајка ѝ со години го сликала на своите платна. Но зошто никогаш не ѝ кажала за својот дом и за причините зошто го напуштила? Слој по слој, Оливија го ослободува минатото од превезот на тајните скриени во дворецот што пропаѓа и во неговите величествени градини. Иако нејзиниот стар живот ја чека да се врати, таа полека се вљубува во англиското село и неговите жители и ја прифаќа новата љубов...

Прекрасен стил, воодушевувачки ликови, романса, интриги и многу изненадувања кои ќе ги поттикнат читателите на неизвесни претпоставки до самиот крај.

Киркус ривју

barbara-o-neal

Барбара О’Нил

Барбара Самјуел, попозната како Барбара О’Нил, е авторка на повеќе од 60 бестселери од жанрот женска фикција, вклучувајќи ги Како да испечеш совршен живот, Изгубениот рецепт за среќа, Градината на с...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил