Бидете свој психотерапевт

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-119-8

Година на издавање: 2014

Број на страници: 268

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 199  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Потребна ви е промена? Подготвени сте за промена? Преземете ја одговорноста за себе и својот живот во свои раце. Промената ќе биде успешна доколку навистина сакате да се развиете и доколку сте подготвени да учите како да ја прифатите одговорноста за самите себе.

Бидете свој психотерапевт, преку вежби и теориски објаснувања, со зголемувањето на свеста за самиот себе, постепено нè приближува кон нас самите и нè  подготвува за промена. Ни помага подобро да ги запознаеме луѓето запознавајќи се себеси, да станеме посвесни за односот со нив и да го менуваме тој однос, доколку чувствуваме потреба за тоа. Таа ќе ги поттикне оние што сакаат понатаму да се развиваат, да го променат однесувањето со кое не се задоволни, да ги решаваат своите тешкотии и проблеми, да живеат поисполнето, порадосно и посреќно.

Првиот чекор кон себетерапија започнува со читањето на оваа книга.

janet-rainwater

Џенет Рејнвотер

Џенет Рејнвотер е еден од основачите на Институтот за Гешталт-терапија на Лос Анџелес и негова поранешна претседателка. Таа е иницијаторка и повеќе години организаторка на резиденцијални едукативни ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил