Лет над облаците

Издавач: Издавачки центар ТРИ

Година на издавање: 2012

Димензии: 140X205

Нема на залиха

Краток опис

По десет години Ричард Бах се враќа со позитивна животна порака. Тоа е вистински настан за милионите обожаватели на Бах. Во овој спој на „Матрикс“ и на „Тајна“ Бах ја истражува стварноста и дава одговори што оставаат без здив. Во волшебниот и непредвидлив роман извонредниот писател Ричард Бах им се враќа на своите главни теми: љубовта кон летањето духовноста и метафизиката.

Во оваа напната приказна Бах зборува за пилотот Џејмс Форбс и за неговата средба со Марија, заробена во авион без пилот. Како и во претходните бестселери на Бах, приказната е средство за истражување на различни духовни и философски прашања. Бах заклучува дека нашиот свет е резултат на хипнотички сугестии и дека тајната на смислениот живот се состои во тоа да научиме да ги контролираме тие сугестии.

richard-bach

Ричард Бах

Ричард Бах е американски романсиер и авијатичар. Роден е на 23 јуни 1936 година, во Оук Парк, Илиноис. По мајчина линија е директен потомок на познатиот германски композитор Јохан Себастијан Бах. Во...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил