Откријте ја својата судбина

Издавач: Издавачки центар ТРИ

Година на издавање: 2010

Димензии: 125x195

Нема на залиха

Краток опис

Робин Шарма има ретка дарба за пишување книги што се забавни за читање, а сепак вистински го менуваат животот. Откријте ја својата судбина длабоко ќе ве трогне и ќе ви покаже како да го живеете животот што отсекогаш сте го посакувале.Откријте ја својата судбина со калуѓерот што го продаде своето ферари ги нуди новите животни мудрости на сега познатиот Џулијан Ментл, мегауспешниот адвокат кој го заменил својот монденски животен стил и го продал своето ферари за просветлување и вечна исполнетост. Во приказната што нема никогаш да ја заборавите, ќе научите која е вистинската цел во животот, како да го ослободите вашиот најголем потенцијал, ќе проникнете во тајната на бескрајната радост и директниот пат до личната слобода. Овој моќен спој на длабока мудрост и практични животни лекции ќе ви ги отвори можностите за кои е предодреден вашиот живот и засекогаш ќе ги трансформира сите димензии на вашиот свет.

robin-sharma

Робин Шарма

Робин Шарма е светски почитуван хуманитарец и основач на непрофитна организација што им помага на загрозените деца да живеат подобар живот. Нашироко познат како еден од врвните светски експерти за п...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил