Оливер М. и змејчето-бељаџија

Издавач: Издавачки центар ТРИ

Година на издавање: 2010

Димензии: 125x195

Нема на залиха

Краток опис

Оливер Месечковски е возбуден што ќе учествува во парадата на Фестивалот за магии додека не го назначат за ѓубреџија. Ѓубреџиска работа! Но кога решава да ја разигра парадата со помош на своето змејче-милениче започнуваат белите...Очекувајте уште магичен неред со помладиот вештер Оливер Месечковски!

sue-mongredien

Су Монгредин

Obsecro te, mea vita scribere......

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил