Оливер М. на лет-ауу-вање

Издавач: Издавачки центар ТРИ

Година на издавање: 2010

Димензии: 125x196

Нема на залиха

Краток опис

Мувлосаната куќарка е совршена за летувањето на Оливер Месечковски. Студена темна и најдоброто од сè опседната!Но неговите родители не се најсреќни, морничавите звуци од шумата им досадуваат. Оливер решава да оди во лов на духови со новото другарче, Веле. Но дали влакнестото пријателче на Оливер е навистина онакво какво што изгледа?

sue-mongredien

Су Монгредин

Obsecro te, mea vita scribere......

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил