Оливер М. урнебес од волшебни напивки

Издавач: Издавачки центар ТРИ

Година на издавање: 2010

Димензии: 125x197

Нема на залиха

Краток опис

Оливер Месечковски е вреден ученик во Училиштето за маѓепсништво, вежба магии, дресирање на жаби и летање на метла. Но кога го предложуваат за Млад вештер на годината, открива дека ќе се натпреварува против првенецот на генерацијата, Мартин Врачковски. Ќе успее ли Оливер да скрчка специјална напивка за да ја освои наградата?

sue-mongredien

Су Монгредин

Obsecro te, mea vita scribere......

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил