Вселена

Издавач: Издавачки центар ТРИ

Година на издавање: 2014

Димензии: 150/230

Нема на залиха

Краток опис

Отворете ја книгава и откријте ги одговорите на купиштата интересни прашања за науката. Ќе најдете фантастични слики кои ќе ви помогнат за дополнително објаснување на нештата, цртежи кои ќе ве натераат да се кикотите и забавни работи што можете сами да ги направите.

Тогаш, зошто чекате?
Прашувајте! 

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил