Дневникот на едно шмокле (Правилата на Родрик)

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-651-3

Година на издавање: 2019

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 360  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Немојте никако да го прашате Грег Хефли како го поминал летниот распуст зашто дефинитивно не сака да зборува за тоа.

Со почетокот на новата школска година, Грег одвај чека да ги остави изминатите три месеци зад себе... а особено една случка.

За жал, неговиот постар брат Родрик ја знае случката што Грег не сака да се расчуе. Ама тајните знаат да испливаат на површина... особено кога е вмешан и еден дневник.

jeff-kinney

Џеф Кини

Џеф Кини е развивач и дизајнер на онлајн игри и најпродаван автор на Њујорк тајмс. Во 2009 година списанието ТаJмс го прогласи за еден од стоте највлијателни луѓе во светот. Пораснал во Вашингтон, а...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил