Ежот и костенот

Издавач: БАТА ПРЕС

ISBN: 9786082530345

На залиха
За само 160  ден. Регуларна цена 200  ден.  -40  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Еден убав сончев ден додека малото еже спиеше под едно дрво во шумата, врз него случајно падна костенот и се заплеткаа. Ќе успеат ли да се отплеткаат со помош на пријателите во шумата?

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил