Кучето што мјаукаше и мачето што џавкаше

Издавач: ЧУДНА ШУМА

ISBN: 9786086623401

На залиха
За само 400  ден. Регуларна цена 500  ден.  -100  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Приказна што им укажува на децата што значи прифаќање на различните од нив, кои имаат исти чувства, желби и потреби, но ги изразуваат на поинаков начин. Приказна што пренесува една порака: колку и да сме различни, сите сме прекрасни на свој начин.

biljana-crvenkovska

Билјана Црвенковска

Билјана Црвенковска е писателка, сценарист, преведувачка и уредник. Ја препознаваме по приказните од „Светот на Биби”, романите за деца „Супервештерката, мачката и шесте волшебни колачиња” и „Што со...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил