Нешто друго

Издавач: ТЕМПЛУМ

ISBN: 15265

На залиха
As low as 350  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Едноставна приказна за мало и нежно суштество кое неуспешно се труди да стане како другите…

Но, тоа е поинакво. Иако се обидува да стане како другите, тоа е Нешто Друго. Еден дел се појавува друго чудно суштество кое сака да биде пријател со Нешто Друго.

Но, сега, пак, Нешто Друго не сака да се зближи со чудното суштество бидејќи тие „не се исти“…

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил