Лабораторија за човековото тело

Издавач: Сторибокс Тојс анд Боокс

ISBN: 5011979582041

Година на издавање: 2021

Димензии: 30.99 x 7.01 x 22 cm

На залиха
As low as 900  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Сет со научни експерименти за деца којшто го охрабрува научното размислување и раното STEM учење. Слушнете го чукањето на срцето, измерете го воздухот во белите дробови и тестирајте ја мускулната меморија! Откријте ја јачината на косата, анализирајте отпечатоци и истражете ги добрите и лошите бактерии на вашата кожа! Вклучува 14 забавни експерименти. Содржина: стетоскоп, 2 пластични садови за експерименти, ракавици, 2 стапчиња со памук за земање брис, пердув, лента, шприц, вегетаријански желатин, цевки, сламка, подлога за мастило за отпечатоци, листови за идентификација, лупа, 5 дрвени стапчиња, 2 гумени ленти, 2 кеси што зе ставораат, налепници за повеќекратна употреба на коишто се насликани на коски и органи, картичка за скелет, картон за органи, печатени картички, постер на дигестивниот систем, налепници и бележник. Вклучува книга од 32 страни со комплетно опишани 14 забавни експерименти.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил