Лисиче

Издавач: ЧУДНА ШУМА

ISBN: 9786084938040

Година на издавање: 2021

Број на страници: 88

Корица: hardcover

На залиха
As low as 700  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Лисичето сонува.

Сонува за времето кога беше мало како јаболче.

За првиот пат кога излезе надвор од дувлото, со своите сестри и браќа.

Тоа ги сонува големиот елен и момчето.

И на крајот, сонува за она што се случи кога

ги бркаше виолетовите пеперутки…

--several-authors--

-- повеќе автори --

Повеќе автори...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил