20 неверојатни момчиња кои го променија светот

Издавач: Просветно дело

ISBN: 5310189029460

Број на страници: 88

Димензии: 23,5 х 26,5

Корица: softcover

На залиха
As low as 490  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Неверојатни приказни за 20 уште поневеројатни момчиња кои го променија светот.

Приказни за личности со големи сништа, огромен талент и неверојатна упорност кои станале големи мажи. Концептот е поделен на: големи водачи, спортисти, пронаоѓачи, сликари, филмски уметници, писатели, икони, музичари истражувачи.

Откријте кои се тие имиња, прочитајте за нивните животи, со какви тешкотии се соочувале на почетокот, но и за тоа колкава била нивната љубопитност и амбиција да го постигнат тоа по што ги памти цел свет.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил