Кафе-муабет со себеси

Нема на залиха

Краток опис

Вие самите сте своето прибежиште од светот, а истовремено и својот најдобар советник. Во вашата потсвест не постои неодговорено прашање, но процесот до пронаоѓање на одговорот знае да биде макотрпен. Колку и да е длабоко, секогаш нуркајте длабоко во себе. На дното на душата, исто како и на дното на шолјата по утринското испиено кафе, пишува: уште едно!

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил