Крај за паметење

Издавач: БАТА ПРЕС

ISBN: 9786082531670

Година на издавање: 2021

Број на страници: 205х140

Димензии: 384

Корица: softcover

На залиха
As low as 430  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

„Топло, романтично и страсно…“
– Харлекин Џанки

„Ако сакате секси книга, исполнета со забава, што ќе ви го стопли срцето, нема да згрешите со Џенифер Пробст!“
– Џил Шелвис, најпродавана авторка според Њујорк тајмс

Офелија Бишоп е вљубена тинејџерка. Таа и младиот Кајл Кимптон заминуваат во Холивуд, заедно да ги остварат нивните соништа. Кога ќе сфати дека на Кајл кариерата му е поважна од нивната врска, Офелија се откажува од својата амбиција и се враќа дома да го води фамилијарниот пансион.
Кајл се враќа во родниот град, со цел на мир, надвор од напнатиот живот во Холивуд, да го напише неговото најдобро филмско сценарио, таму каде што ја сретна неговата најголема инспирација – својата прва љубов…
Меѓутоа срцето на Офелија е еднаш веќе скршено и таа е свесна дека тој секој миг може да се врати во Холивуд… Дали Кајл ќе се осмели да ја смени својата љубовна приказна и да направи крај за паметење?

„Љубовна приказна што ќе ја засакате.
Од срце ја препорачувам.“
– Ема Чејс

„Како и секогаш, Џенифер Пробст никогаш не разочарува, испорача романса што вжештува и на некој начин ги привлекува тие емоционални срцеви реакции“
– Фор чикс флипинг пејџис

jennifer-probst

Џенифер Пробст

Џенифер Пробст е најпродавана авторка според Њујорк Тајмс.

...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил