Хроника на птицата навивалка

Нема на залиха

Краток опис

За да го запознаете најдоброто од современата книжевност

Харуки Мураками секогаш умее да нè изненади. Начинот на кој ги ткае приказните, зачинувајќи ги со непредвидливост, а во оваа приказна и со мистичност, е едноставно неповторлив. Наскоро ќе уживаме во приказната за младиот Тору Окада, кој трагајќи по исчезнатата мачка на својата сопруга, всушност, започнува истрага за неа.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил