Радоста на постоењето

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 9786084892861

Број на страници: 134

Димензии: 20cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 300  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Кога би имале можност одново да живеете, колку одлуки би промениле? Многу, зар не? Но што ако тие одлуки биле правилни, а вие не сте извлекле поуки од нив? Минатото и погрешните одлуки можат да бидат ваши непријатели или ваши учители.

Време е да се прифатите себеси и да станете свесни за големината што ја имате во себе, а оваа книга ќе ви го овозможи тоа. Ќе ви помогне да живеете во хармонија, да го постигнете својот духовен развој, да бидете благодарни за она што го имате и да создадете еден нов живот менувајќи ги своите мисли и уверувања.

Спојувајќи ги јазикот на умот и јазикот на емоциите, Симона Петреска Георгиева пишува на јазикот на кој говори сечија душа – со зборови кои допираат директно во срцето, но и одново го кодираат мозокот учејќи го како да мисли позитивно.

Вистинската промена започнува оттука – човек со стекната свест за својот живот ја има моќта да го промени светот. Ако душата е земја, вие сте нејзини земјоделци. Посејте ѝ љубов и гледајте како во вас завладува хармонија.

simona-petreska

Симона Петреска

Симона Петреска е родена на 14 февруари 1980 година, во Скопје. Дипломирала педагогија на Филозофскиот факултет во Скопје. Денес е автор, мотиватор и животен тренер. Со својата работа ги подготвува ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил