Учам германски јазик и патувам

Издавач: Едука Мак

ISBN: 9786084951117

Број на страници: 24

Димензии: 275x205

Корица: softcover

Нема на залиха

Краток опис

УЧАМ ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК И ПАТУВАМ е едукативна сликовница за деца во која главниот лик СУПЕР СМЕШКА сака да научи на германски јазик по некој збор, да патува во странство и да даде точен одговор. Да се претстави себеси и своето семејство, да научи букви, бои, броеви, да биде во учењето вешта, да научи и други нешта.

Илустрациите и текстот создаваат единство и го наведуваат детето низ учење преку игра, на многу примамлив начин, лесно да научи зборови и поими од германскиот јазик.

--several-authors--

-- повеќе автори --

Повеќе автори...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил