Споменик од песни

Издавач: ТЕМПЛУМ

Број на страници: 32

Димензии: 20x23cm

Корица: softcover

Нема на залиха

Краток опис

Сликовницата „Споменик од песни“ се состои од песни од Видое Подгорец, еден од најважните македонски писатели за деца, извонредно илустрирани од Ване Костуранов, еден од најсаканите македонски илустратори за деца.

Сликовницата е воедно и првата книга во новата едиција на Темплум „Старо купувам“. Клучната идеја на едицијата е да се спојат старите и новите автори; класичните вредности со актуелните. Старите важни (делумно заборавени) текстови за деца сега ќе добијат ново руво, нова ликовна опрема од најдобрите современи уметнии и дизајнери.

--several-authors--

-- повеќе автори --

Повеќе автори...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил