Џинџуџе во земјата на афионите (антологија)

Издавач: ТЕМПЛУМ

Корица: softcover

На залиха
As low as 600  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Во антологијава се застапени 73 македонски автор(к)и од сите генерации родени во 20 век: најстариот е Иван Точко (роден 1914), а најмладиот Андреј Ал Асади (1996). Во тој еден век поместен е цел еден свет на мали фикции (или, во тој еден свет на мали фикции поместен е цел еден век ‒ оти историјата може да се гледа и преку книжевноста).

Приредувачи на антологијава се Никола Гелевски и Владимир Мартиновски.

--several-authors--

-- повеќе автори --

Повеќе автори...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил