Книга што посакувате да ја прочитале вашите родители

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082308791

Година на издавање: 2022

Димензии: 21cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 450  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Книгата што посакувате да ја прочитале вашите родители од Филипа Пери

Сакајќи неговото дете да биде среќно, секој родител се труди да му го покаже вистинскиот пат. Како да го постигнете тоа?

Една од најзначајните и најубавите врски во животот е поврзаноста со нашите родители и со нашите деца. Но и покрај тоа, во многу семејства овие врски знаат да тргнат во погрешен правец и многу тешко можат да се вратат во нормалниот тек. Оваа книга зборува токму за тоа – што ни ја отежнува поврзаноста со нашите деца и како да ги зацврстиме своите односи.

Наместо да ни го даде совршениот план чекор по чекор, Пери ни овозможува да си создадеме слика за тоа кои нешта ќе нè доведат до добар и здрав однос меѓу родителот и детето. Оваа освежувачка книга, ослободена од секакви ограничувања и осудувања, ќе ви помогне:

- да разберете како воспитувањето може да влијае врз вашата родителска улога

- да го прифатите фактот дека ќе правите грешки, но и дека ќе учите од нив

- да ги прекршите правилата и да излезете од затворениот круг

- да се справите со сопствените емоции и со чувствата на вашите деца.

Полна со мудрост и совети што се добри за духовното и физичкото здравје на вашето семејство, ова е книгата што посакувате да ја прочитале вашите родители, а на вашите деца ќе им биде мило што вие сте го направиле тоа.

„Извонредна книга – многу мудра и човечка.“

Ричард Осман

philippa-perry

Филипа Пери

Филипа Пери (1957) е современа британска психотерапевтка и авторка.

Родена е во Варингтон, Ланкашир. Нејзиното семејство од мајчина страна имало текстилна фабрика, а татко ѝ наследил инженер...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил