Завладејте со своите емоции

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082308784

Година на издавање: 2022

Број на страници: 200

Димензии: 21cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 380  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Не мора да имате совршен живот за да бидете среќни. Среќата е избор што го правите секој ден.

Сте размислувале ли некогаш за своите мисли? Дали сте посклони кон негативните наместо кон позитивните?

Првиот чекор кон промената е да разберете како функционираат негативните мисли и емоции. Една негативна критика може да фрли во сенка стотици позитивни. Затоа, мора да научите да ги преобразувате лошите емоции и да ги претворате во позитивни. Среќниот живот е возможен ако ги следите практичните чекори што ни ги нуди Морис.

Продадена во 100.000 примероци, оваа книга содржи докажана програма што ќе ве научи на 31 практичен чекор за совладување на негативните емоции. Ќе ви покаже како емоциите да работат за вас и ќе ви помогне да ја научите формулата за преобразба на мислите.

Тибо Морис бил интроверт и неговата повлеченост не му овозможувала да ги постигне целите што ги посакувал. Кога одлучил да си го подобри животот, сè се променило. Ова е неговата приказна за тоа како ја пронашол среќата. Може да биде и патоказ кон вашата.

„Корисен, оптимистички и добро организиран водич за справување со емоциите што ќе ви помогне да станете цврсти и непокорни.“

Киркус ривју

thibaut-meurisse

Тибо Морис

Тибо Морис е автор, тренер и основач на whatispersonaldevelopment.org. Со свои статии има учествувано на многу познати веб-страници за личен развој, како Lifehack, TinyBuddha, MotivationGrid, PickTh...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил