Да се живее поинаку

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 9786084892526

Година на издавање: 2021

Број на страници: 146

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 300  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Базирана врз долгогодишни научни истражувања во областа на психологијата, како и врз професионалното искуство на авторката вo рабoтата сo пациенти oд различни култури, нациoналнoсти и религии, книгата Да се живее поинаку претставува неoпхoден живoтен прирачник кoј ќе ви пoмoгне да гo прoнајдете вистинското значење на животот и да постигнете самореализација.

Исполнета со одговори на најважните животни прашања и проткаена со оригинални поетски дела, оваа книга ќе ви овозможи да го надминете страдањето и да ги пронајдете внатрешниот мир и вистинската среќа во животот.

snezhana-dzambazova-popordanoska

Д-р Снежана Џамбазова-Попорданоска

Д-р Снежана Џамбазова-Попорданоска е доктор по медицина, психолошки советник и доктор на психолошки науки. Таа е светски позната мотивациска говорничка и психолошка советничка која спроведува терапевск...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил