Деби Му го разбуди бувчето

Издавач: Едука Мак

ISBN: 9786084737681

Корица: softcover

Нема на залиха

Краток опис

Деби Му го разбуди бувчето е модерна збирка на раскази наменети за деца на возраст од 9 години. Во неа се содржани 21 расказ за животни, инсекти и морски животни. За секој расказ има илустрација во вид на креативен мозаик кој може да се бои. Илустрациите се на Ивана Горичан.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил