Девојката од Бруклин

Издавач: ТОПЕР

ISBN: 9786082085036

Година на издавање: 2016

На залиха
As low as 199  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Ѓаволски добар заплет, неодоливи јунаци и напнатост што расте со секоја страница.

Јасно се сеќавам на тој последен момент на среќа. Бевме загледани во морето, додека хоризонтот се пресликуваше, Ана ми постави прашање: „Дали ќе ме сакаш ако дознаеш дека сум направила нешто страшно?“ Како би одговориле Вие? Ана е љубовта на мојот живот. Треба да се венчаме за три недели. Секако дека ќе ја сакам, што и да направила. Барем така мислев, но таа нервозно пребаруваше низ торбата, извади таблет, ми покажа фотографија на екранот, „Тоа јас го направив“. Гледав во нејзината тајна, шокиран, свесен дека нашите животи повеќе никогаш нема да бидат исти. Зашеметен станав и заминав без збор. Кога се вратив беше предоцна, беше предеоцна. Ана исчезна. И оттогаш не престанав да ја барам.

guillaume-musso

Гијом Мисо

Гијом Мисо (6 јуни 1974) — француски писател. Роден е во 1974 година во францускиот град Антиб. Уште како дете читал многу книги и бил сигурен дека еден ден ќе пишува романи. Неговата прва објаве...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил