Добри вибрации, добар живот

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082308340

Број на страници: 240

Димензии: 21 cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 500  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Љубовта кон себе е баласирање меѓу прифаќањето на себеси онакви какви што сте, иако знаете дека заслужувате подобро, и работењето да го постигнете тоа.

 

Како да научите вистински да се сакате? Како да ги претворите негативните емоции во позитивни? Дали трајната среќа е илузија? „Добри вибрации, добар живот“ ќе ви ги одговори сите прашања.

Придружете се на револуцијата што ја покрена неверојатниот Векс Кинг откривајќи ги инспиративните пораки и универзалната мудрост што ќе ви помогнат да изградите прекрасна врска со себеси. Најдолгата врска што ја имате во животот е токму таа, па внимателно градете ја.

Надминувајќи ги животните препреки и пишувајќи за нив со мудроста од личното искуство, Векс Кинг стана извор на надеж за илјадници луѓе, а ќе ви помогне и вам:

  • да се грижите за себе, да ја надминете негативната енергија и благосостојбата да ви стане приоритет

да си ги промените верувањата, со што животот ќе ви отвори многу нови можности

  • да го победите стравот и да бидете во согласност со универзумот
  • да ја најдете својата повисока цел и да станете патоказ за другите.

Ако го промените начинот на кој мислите, зборувате и дејствувате, ќе почнете да го менувате светот. Зашто зборовите можат да повредат, но можат и да излечат. Векс Кинг ги користи за да го разубави животот на многумина, па зошто да не го правите тоа и вие?

 

 

„Совршен водич за сите кои трагаат по излез од темнината и кои сакаат да живеат прекрасен и исполнет живот.“

Луис Хаус, најпродаван автор на „Њујорк тајмс“

vex-king

Векс Кинг

Векс Кинг (13.4.1987) е британски духовен учител, тренер на умот, писател и претприемач за животен стил. Тој ги здружува својата деловна способност и креативната смисла за уметностите со еден филозо...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил