Елмер

Издавач: Елоквента

ISBN: 978-608-65853-2-7

Година на издавање: 2016

Број на страници: 32

Димензии: 240x270

Корица: softcover

Нема на залиха

Краток опис

Елмер“ е најомилениот слон на децата во светот. Но, тој не е сив како другите слонови, туку е шарен! Еден ден, ќе му здодее да биде поинаков од другите во стадото и ќе смисли начин како да посиви. Но, не за долго. Набрзо, ќе се увери дека токму таков, поинаков и шарен, е најсаканиот меѓу слоновите. Дознајте зошто. Приказните за Елмер ги учат децата да се ценат себеси и да ги почитуваат различностите кај другите. Сликовницата има артистички илустрации во прекрасни бои. Преведена е на над 40 светски јазици.

dejvid-mekki

Дејвид МекКи

Дејвид МекКи е познат британски детски автор и илустратор. Неговите книги за шарениот слон Елмер се преведени на повеќе од 40 јазици и продадени во над 7 милиони примероци. Преку забавните авантури н...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил