Француски роман

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9978-608-230-157-0

Година на издавање: 2014

Број на страници: 230

Димензии: 200X140

Корица: softcover

На залиха
As low as 350  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Добитник на француската книжевна награда Ренодо.

Ова е приказна за еден голем брат, кој стори сè за да не личи на своите родители, и за еден помал брат, кој стори сè за да не личи на својот постар брат.

Ова е приказна за едно момче кое е меланхолично зашто пораснало во земја што се самоубила, кое е одгледано од родители што биле депримирани поради неуспехот на својот брак.

Ова е приказна за една земја што успеа да загуби две војни, уверувајќи дека ги добила […].

Ова е приказна за едно ново човештво, или за тоа како католичките монархисти станаа глобализирани капиталисти.

Таков живот проживеав јас: француски роман. Ф. Б.

frederic-beigbeder

Фредерик Бегбеде

Фредерик Бегбеде е роден во 1965 година. Посетувал елитни училишта, а на 24-годишна возраст дипломирал на ценетата Школа за политички науки. Спротивно на очекувањата, не го продолжил школувањето, ту...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил