Галебот Џонатан Ливингстон

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-536-3

Година на издавање: 2018

Димензии: 125/195

На залиха
As low as 199  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

НОВО ИЗДАНИЕ ОД ПРОСЛАВЕНОТО ДЕЛО НА РИЧАРД БАХ ПРОШИРЕНО СО НОВ ЧЕТВРТИ ДЕЛ

Ова е приказна за луѓето кои ги следат своите срца и создаваат сопствени правила... луѓето кои сакаат да направат нешто добро и за другите, не само за себе... луѓето кои знаат дека животот е многу повеќе од она што го гледаме: тие ќе го следат Џонатан, летајќи повисоко и побрзо отколку што сонувале.

Галебот Џонатан Ливингстон не е обична птица. Тој верува дека секој галеб има право да лета, да ја достигне крајната слобода на предизвикот и на откривањето, наоѓајќи најголема награда во подучувањето на младите галеби за радоста на летањето и за моќта на соништата.

richard-bach

Ричард Бах

Ричард Бах е американски романсиер и авијатичар. Роден е на 23 јуни 1936 година, во Оук Парк, Илиноис. По мајчина линија е директен потомок на познатиот германски композитор Јохан Себастијан Бах. Во...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил