IQ Fit

Издавач: Гоблин

ISBN: 5414301515975

Година на издавање: 2021

Нема на залиха

Краток опис

Пополнете ги сите празнини и склопете ги тродимензионалните елементи за да добиете дводимензионална слика! Играњето на оваа игра ги стимулира следните когнитивни способности: концентрација логика решавање на проблеми просторен увид планирање

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил