IQ Focus

Издавач: Гоблин

ISBN: 5414301519904

Година на издавање: 2021

На залиха
As low as 790  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Фокусирај се на центарот! Секој предизвик покажува како треба да изгледа зоната на фокус (3х3 квадрати), за да го поминете предизвикот. Играњето на оваа игра ги стимулира следните когнитивни способности: концентрација решавање на проблеми просторен увид планирање

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил