Исидора Мун Оди на училиште

Издавач: АРС ЛАМИНА

ISBN: 9786082479057

На залиха
As low as 290  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Мајка и е самовила, а татко и вампир, а таа е по малку од двете.

Ја обожава ноќта, обожава лилјаци и го обожава нејзиното црно балетско фустанче, но исто така го обожава и сонцето, нејзиното волшебно стапче и Розовото зајаче.

Кога доаѓа време Исидора да тргне на училиште, таа не е сигурна каде припаѓа -

во училиштето за самовили или во училиштето за вампири?

hariette-munkaster

Хариет Мункастер

.....

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил