Кафе-муабет со себеси

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082308654

Број на страници: 182

Димензии: 21cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 360  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Уморни сте од едноличното секојдневие без инспирација? Сакате живот полн со авантури остварувајќи ги своите соништа?

Што ако секојдневно скокате од кревет возбудени и полетно преземате нешто за да ги остварите јасно поставените цели за кои сте мислеле дека се невозможни? Размислете – има ли нешто што отсекогаш сте сакале да го направите, но сте мислеле дека е резервирано само за избраните?

Техниката на кафе-муабет на Кристен Хелмстетер ќе ви овозможи:

- да ги промените навиките

- да стекнете здравје и долговечност

- да бидете прекрасен родител или да најдете совршен партнер

- да постигнете богатство и успех - да живеете со нов сјај во очите.

„Кафе-муабет со себеси“ не дава здодевен список на задолженија, туку забавен и делотворен начин секој ден да се будите насмеани и среќно да впловите во својот нов, неверојатен живот. И сето тоа со само петминутни дневни афирмации и шолја вкусно кафе!

„Моќна, досетлива и инспиративна книга што ќе ви покаже како целосно да го искористите својот потенцијал со неколкуминутно дневно сонување големи соништа, колку што е потребно да ја испиете својата шолја кафе. Оваа книга ќе ви го промени животот.“

Кристи Белкамино, најпродавана авторка на „Ју-Ес-Еј тудеј“

kristen-helmstetter

Кристен Хелмстетер

Кристен Хелмстетер е авторка на неколку бестселери за животен стил и кулинарство, најпозната по техниката за кафе-муабет со себеси. Под псевдонимот Бриса Стар објавува и романси: „Браќата Јанг“, серија...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил