Како да се успее во денешниот свет

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082308821

Година на издавање: 2022

Број на страници: 154

Димензии: 21cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 320  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Од животот ќе добиете само толку колку што сте вложиле во него.

Сакате ли да научите како да напредувате? Да ги откриете сите нешта што влијаат врз успехот во секоја професија и во сите животни односи? Сакате да им се допаѓате на луѓето?

Ако сте одлучни да напредувате, да си овозможите финансиска стабилност, да оставате добар впечаток каде и да одите, научете ги вештините на Дејл Карнеги. Со нивна помош многу обичните луѓе се преобразија во извонредни.

Авторот на „Како да се здобијат пријатели и наклоност на луѓето“, една од најпродаваните книги за самопомош на сите времиња, ви открива како да:

- размислувате позитивно за себе

- ги одржувате умот и телото во добра форма

- стекнете победнички став

- бидете самоуверени и им влевате доверба на луѓето

- остварувате добра комуникација

- оставате траен впечаток

и многу, многу повеќе!

Како еден од највлијателните луѓе во областа на личниот и професионалниот развој, Дејл Карнеги има неверојатна способност да ги разбуди и распламти скриените дарби на луѓето. Оваа негова книга ни открива магичен клуч за среќа и успех и ги отвора вратите кон неверојатен живот.

dale-carnegie

Дејл Карнеги

Дејл Карнеги, спелувано Карнагеј сѐ до 1922 - бил американски писател и лектор и развил курс за самоусовршување, трговски вештини, корпоративна обука, јавно говорење и меѓучовечки способности....

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил