Калуѓерот што го продаде своето ферари

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786084577102

Година на издавање: 2009

Број на страници: 210

Димензии: 140X205

Корица: softcover

На залиха
As low as 199  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Калуѓерот кој го продаде своето ферари е приказна за Џулиен Ментлу врвен адвокат чиј неизбалансиран начин на живот ќе го доведе скоро до фатален инфаркт во преполната судница. На физичкото пропаѓање му следи духовна криза која ќе го натера да размисли за својот живот и да побара одговор на најважните животни прашања. Со надеж дека ќе најде среќа и исполнување заминува на едно необично патување. Запознавајќи една стара култура открива моќен начин како да го ослободи потенцијалот на својот ум тело и душа и како да живее со повеќе страст смисла и мир. Брилијантна мешавина на источната духовна мудрост и острите западни принципи за успех оваа инспиративна приказна чекор по чекор ни го посочува патот до похрабар и поизбалансиран живот живот исполнет со изобилство и радост.„Ништо помалку од сензационалност. Оваа книга ќе го благослови вашиот живот.“ Марк Виктор Хенсен, коавтор на книгата Мевлем за душата„Забавна, фасцинантна, имагинативна авантура полна со мудрост која може да го збогати и унапреди животот на секој поединец.“Брајан Трејси, автор на книгата Најголемиот подвиг„Забавна книга која ќе го измени вашиот живот.“Илејн Ст. Џејмс, автор на книгите Поедностави го својот живот и Внатрешна едноставност „Маѓична приказна, поучна и забавна истовремено“Паоле Коелјо, автор на Алхемичарот

robin-sharma

Робин Шарма

Робин Шарма е светски почитуван хуманитарец и основач на непрофитна организација што им помага на загрозените деца да живеат подобар живот. Нашироко познат како еден од врвните светски експерти за п...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил