Карма

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-756-5

Година на издавање: 2021

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 500  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Нова перспектива на сосема погрешно толкуваниот концепт за кармата што е клуч за среќа и просветленост, од најпродаваниот автор на „Њујорк тајмс“ и најпознатиот светски духовен водич, мистик и визионер – Садгуру.

Многумина ја разбираат кармата како баланс помеѓу доброто и злото, доблестите и гревовите, злосторството и казната. Всушност, кармата не е поврзана со тоа. Таа едноставно е одраз на вашето дејствување – вашето дејствување е ваша одговорност. Кармата ви се одредува според начинот на кој реагирате на она што ви се случува.

Со „Карма“, Садгуру ве враќа зад воланот, претворајќи ве од обичен сопатник до самоуверен возач. Живеејќи свесно и целосно зграпчувајќи го секој момент, ќе го ослободите духот. Наместо да ви предизвикува тешкотии, оваа перспектива на кармата ќе стане потенцијал за слобода и зајакнување на вашата личност. Со учењето на Садгуру ќе успеете да живеете среќно и мудро во овој свет на предизвици.

sadhguru

Садгуру

Џаги Васудев, познат како Садгуру, е еден од највлијателните современи духовни учители, хуманитарец, модерен јогин кој доживеал просветлување и со својата работа влијае врз животите на милиони луѓе ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил