Книга за патување по светот (Книга со прозорчиња)

Издавач: Просветно дело

ISBN: 5310189031210

Број на страници: 12

Димензии: 23.5 см х 28.5 см

Корица: hardcover

Нема на залиха

Краток опис

Неверојатно патување низ петте континенти

Отвори ги прозорчињата и научи многу нешта за познатите светски градови!

Придружи ни се на ова чудесно патување и откриј многу интересни нешта за најневеројатните градови во светот.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил