Која е бојата на бакнежот

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-6384

Година на издавање: 2019

Број на страници: 36

Димензии: 20/30

Корица: hardcover

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Едно необично девојче кое не е многу-многу по принцезите, но затоа ужива да бои, се прашува која е бојата на бакнежот. Дали е зелен како зеленчукот, син како небото, жолт како сончогледите или црвен како вкусен сок од домати?... Дали е бел како снегот? Но снегот е студен, а бакнежот е толку топол... Како би можела да дознае која е бојата на бакнежот? Можеш ли да ѝ помогнеш?

rociobonilla

Росио Бониља

Росио Бониља...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил